Aktualności

Świąteczny weekend na drogach powiatu kozienickiego

Data publikacji 03.04.2024

Od piątku kozieniccy policjanci prowadzili wzmożone działania, podczas których czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich tych, którzy wyruszyli w podróż, by spędzić święta wśród swoich bliskich. W czasie świątecznego weekendu na drogach powiatu kozienickiego doszło do 4 kolizji i 1 wypadku, w którym ranny została motocyklista i rowerzysta. Ponadto policjanci zatrzymali jednego pijanego kierowcę.

W trakcie działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo podczas Świąt Wielkanocnych policjanci zwracali przede wszystkim uwagę na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów i stosowanie się do ograniczeń prędkości. Na terenie całego powiatu kozienickiego nad bezpieczeństwem podróżujących czuwała zwiększona ilość policyjnych patroli.

Podczas prowadzonych działań na drogach powiatu kozienickiego doszło do 4 kolizji drogowych i 1 wypadku. W minioną sobotę (30.03) około godz. 13.05 w miejscowości Zajezierze droga krajowa 48 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty i rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 34-letni kierujący rowerem podczas wykonywania manewru wymijania pojazdu osobowego wymusił pierwszeństwo przejazdu jadącemu z naprzeciwka motocykliście. W wyniku zdarzenia obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności wypadku.

W trakcie świątecznego weekendu policjanci skontrolowali 220 pojazdów. Ujawnili w tym czasie 139 wykroczeń w ruchu drogowym. Najwięcej z nich, bo aż 116 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. Podczas działań policjanci zatrzymali do kontroli 4 kierujących, którzy mimo zakazu kierowali swoimi pojazdami.

W czasie działań policjanci skontrolowali stan trzeźwości prawie 600 kierujących w tym 30 motocyklistów i wyeliminowali z dalszej jazdy pijanego kierowcę motocykla. 22-latek został zatrzymany w miniony poniedziałek (1.04) w miejscowości Mniszew. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Po raz kolejny policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, brak pośpiechu i zachowanie zdrowego rozsądku na drodze.

 

Autor: podkom. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony