Aktualności

103 KM/H W OBSZARZE ZABUDOWANYM, TO ZDECYDOWANIE ZA SZYBKO

Data publikacji 21.06.2024

Policjanci zatrzymali do kontroli 47-latka kierującego Mercedesem, który zlekceważył przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna pędził przez gminę Głowaczów z prędkością 103 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Poniósł za to konsekwencje - straciła prawo i teraz odpowie za swoje zachowanie przed Sądem.

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, prowadzą szereg działań, aby na drogach naszego powiatu było bezpiecznie. Kontrolują m. in. prędkość i stan trzeźwości kierujących.

Dziś po godz. 8., w miejscowości Głowaczów, policjanci ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego mercedesa. Za kierownicą pojazdu siedział 47-latek mieszkaniec powiatu grójeckiego.

Okazało się, że jechała z prędkością 103 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Za zbyt szybką jazdę, 47-latek stracił prawo jazdy. Mężczyzna nie zgodził się z decyzją funkcjonariuszy i nie przyjął mandatu karnego. Niebawem odpowie przed sądem za złamanie przepisów ruchu drogowego.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wyższa prędkość wpływa na dłuższą drogę hamowania, a w przypadku występowania opadów deszczu i śliskiej, mokrej nawierzchni ta droga jeszcze niebezpiecznie się wydłuża. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu.

Autor: podkom. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony