NOWE FUNKCJE W KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Od kilku dni w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wprowadzone zostały nowe funkcje, które dają możliwość lepszego przekazania informacji dotyczących nanoszonych przez użytkowników zagrożeń.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która w przystępny i anonimowy sposób pozwala przekazać Policji zagrożenia odczuwane przez mieszkańców. W tej chwili na mapie zagrożeń sklasyfikowanych zostało 25 kategorii. Od końca lipca wprowadzone zostały nowe funkcje, przede wszystkim możliwość wpisania krótkiego komentarza (500 znaków) oraz dodania pliku (JPG, PDF, 3gp, mov, doc, txt), który przede wszystkim pomoże w weryfikacji zagrożenia. Łączna maksymalna wielkość plików to 5 MB. Zmienione też zostały niektóre kategorie, tak by dostosować je do oczekiwań użytkowników. Dodana została również funkcja wskazania pory dnia oraz dni tygodnia kiedy występują zagrożenia. Połączono kategorię zagrożeń oraz dodano nową „Wałęsające się bezpańskie psy”. Ważną zmianą jest też wprowadzenie wersji na urządzenia mobilne, co umożliwi użytkownikom korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie tylko przy użyciu komputera. Po konsultacjach z użytkownikami dodane został również nowe statusy: Potwierdzone (wyeliminowane) oraz "żart lub pomyłka", które pozwolą użytkownikom widzieć co się dzieje z zagrożeniem. Od rozpoczęcia działania aplikacji (wrzesień 2016r.) na terenie powiatu garwolińskiego naniesionych zostało 1162 zagrożenia, które zostały zweryfikowane przez policjantów.
Pamiętajmy, ze aplikacja nie służy do zabawy, należy nanosić zagrożenia rozsądnie i starać się jak najdokładniej wypełniać formularz co pozwoli policjantom rzetelnie zweryfikować zagrożenia.
Krajowa Mapa zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest na stronie: KLIK