Aktualności

„Listopadowy weekend” i działania „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”

Przed nami kolejny długi weekend i wielu kierowców będzie podróżowało po drogach kraju. W związku z przewidywanym nasileniem ruchu pojazdów na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących oraz reagować na łamanie przepisów drogowych w ramach trwającej od 10 listopada do 13 listopada akcji „Listopadowy weekend”. Natomiast w poniedziałek 14 listopada funkcjonariusze będą prowadzić działania „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego” mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, takich jak piesi czy rowerzyści.

Podczas wydłużonego „Listopadowego weekendu” prowadzone będą działania „PIRAT STOP” oraz „STOP TRZEŹWOŚCI”. Nad bezpieczeństwem osób podróżujących po drogach terenu powiatu lipskiego będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Już od czwartku 10 listopada do niedzieli 13 listopada 2016 roku  na drogach powiatu pojawi się więcej policyjnych patroli.  Funkcjonariusze  szczególną uwagę będą zwracać na te wykroczenia, których popełnianie przez kierujących powoduje największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci będą sprawdzać przede wszystkim, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości, czy są trzeźwi, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób oraz  czy stan techniczny pojazdów nie stanowi zagrożenia dla osób nimi podróżujących. 

 

 

Tuż po zakończonym wydłużonym weekendzie w poniedziałek 14 listopada 2016 roku policjanci skupia się na poprawie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, takich jak osoby piesze, czy rowerzyści, prowadząc akcję „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”. Policjanci będą reagować zarówno na nieprawidłowe zachowania zarówno u samych niechronionych, jak również nieprawidłowe zachowania kierujących pojazdami w stosunku do niechronionych.

Powrót na górę strony