5 nietrzeźwych kierujących zatrzymanych w ciągu ostatniego tygodnia
Policjanci każdego dnia kontrolują zachowania uczestników ruchu drogowego. Z pewnością na taryfę ulgową nie mogą liczyć osoby, które będąc pod wpływem alkoholu, narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale także inne osoby poruszające się po drodze. W ciągu ostatniego tygodnia mundurowi z lipskiej drogówki ujawnili pięciu nietrzeźwych kierujących.
Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego w środę (23.10) w Jaworze Soleckim zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Audi, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 93 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Ponadto 23-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i prowadził pojazd bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jakby tego wszystkiego było mało, to badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.
W czwartkowe popołudnie w Podkońcach policjanci zatrzymali 41-letni mieszkańca gminy Brody, który kierował rowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u mężczyzny ponad 1,5 promila.
Tego samego dnia w Ciepielowie mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd, którego styl jazdy mógł wskazywać, że osoba nim kierująca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierującym Renaulta okazał się być 44-letni mieszkaniec Zwolenia, u którego badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.
Kolejny nietrzeźwy kierujący rowerem został zatrzymany w piątek w Ciepielowie. 36-latek posiadał w swoim organizmie 0,6 promila.
W niedzielę na jednej z ulic Lipska doszło do zdarzenia z udziałem nietrzeźwego 39-letniego mężczyzny, który mając 2,7 promila alkoholu w organizmie, stracił panowanie nad swoim pojazdem, wypadł z drogi na pole, gdzie dachował.
Każdy z zatrzymanych mężczyzn musi liczyć się teraz z konsekwencjami karnymi.
Policjanci apelują o rozsądek i szacunek do ludzkiego życia. Wsiadając za kierownicę samochodu, będąc pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, bierzemy odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego. Bardzo dużo wypadków dochodzi właśnie przez nietrzeźwych i nieodpowiedzialnych kierujących.
Asp. Monika Karasińska