Aktualności

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ ,,BEZPIECZNY WEEKEND – OSTATNI WEEKEND WAKACJI”

Data publikacji 07.09.2017

W trakcie minionego weekendu - od piątku 1 września do niedzieli 3 września na drogach powiatu lipskiego było dosyć bezpiecznie. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, doszło jedynie do 1 kolizji drogowej oraz zatrzymano 1 kierującego w stanie po użyciu alkoholu.

Działania ,,Bezpieczny weekend" trwały od piątku od godziny 6:00  do niedzieli do godziny 24:00. Kierujący mogli w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli na drogach. Policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach takie jak nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików. Policjanci sprawdzali również  stan techniczny pojazdów, a co najważniejsze stan trzeźwości kierujących.  

Na uwagę zasługuje fakt, że w tym czasie nie odnotowano poważnych zdarzeń drogowych, w tym wypadków śmiertelnych. Odnotowano jedynie trzy kolizje drogowe.

Pamiętajmy nigdy na drodze nie jesteśmy sami! Kierując pojazdem pod wpływem alkoholu  stwarzamy zagrożenie zarówno dla siebie jaki i innych uczestników ruchu drogowego.  

 
 
Powrót na górę strony