Aktualności

KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS "XXVI DNI CHORĄGWI MAZOWIECKIEJ" W LIPSKU

W dniach 15-17 br. września w Lipsku obyły Dni Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego. Współorganizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Lipsku. Gościliśmy ponad 8OO harcerzy i zuchów. Podczas trzydniowych zmagań harcerze sprawdzali własne umiejętności z technik harcerskich, jak również brali udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez organizatorów.

Policjanci lipskiej komendy w ramach realizacji programu profilaktycznego "Kręci mnie bezpieczeństwo ", którego głównym celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież, spotkali się z uczestnikami obozów. W tegorocznej XXVI edycji Dni Chorągwi Mazowiecjiej w obozach harcerskich uczestniczyła młodzież prawie z całego mazowsza ponad 800 harcerzy i zuchów .Policjani i strażacy, ratownicy medyczni wspólnie z Powiatową Stacjią Sanitarno-Epidemiologiczną promowali zasady bezpiecznego wypoczynku. 

Troszcząc się o uczestników funkcjonariusze tłumaczyli najmłodszym jak należy zachowywać się nad wodą. Policjanci przypominali również zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Spotkanie harczerzy i zuchów z policjantami miało na celu zwiększenie świadomości oraz zagrożeń jakie występują w codziennym życiu, a co za tym idzie umiejętności ich unikania. W trakcie spotkania policjanci, strażcy wspólnie z przedstawicieami Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej rozdali ulotki informujące o tym jak postępować, aby nasze zachowanie na wodą było bezpieczne. Podczas pikniku odbyły się pokazy udzielania pierwszej pomocy przez ratowników medycznych oraz akcji straży pożarnej podczas wyciągania z wody osoby tonące. Lipscy policjanci przygotowali specjalne stoisko patronackie, na którym można było zapoznać się z tajnikami pracy policji oraz poznać wyposażenie policjanta w służbie. Uczestnicy pikinku otrzymali różnego rodzaju upominki promujące bezpieczeństwo, które ufundowane były przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendę Główną Policji.

Trzydniowy pobyt harcerzy i zuchów na ziemi lipskiej zakończył się uroczystym apelem w, którym udział wzięli Pan Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko Jacek Wielorański, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku bryg. Tomasz Krzyczkowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Lipsku mł.insp. Wojciech Brandt.

 

asp. Tomasz Krukowski

Powrót na górę strony