Aktualności

EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH

Data publikacji 22.09.2017

Wczoraj 21 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku przeprowadzili akcję pod nazwą EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death). Policjantów wsparli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisła

Akcja EDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera. Z całą pewnością założenie to jest niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że akcja EDWARD to oprócz wzmożonej aktywności Policji na europejskich drogach, ma przede wszystkim zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą działania profilaktyczne. Uczestnicy akcji promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Młodzież niosąca transparenty maszerowali po przejściu dla pieszych na drodzze 747 w Solcu nad Wisłą. Hasła nawoływały do ważnych problemów ruchu drogowego tj. nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz nietrzeźwość kierujących. Akcja skierowana była zarówno do pieszych jak i kierujących. Dodatkowo policjanci wręczali kierowcom ulotki „MOJA OBIETNICA DOTYCZĄCA BEZPIECZEŃSTWA DROGOWEGO” zawierające deklarację poprawnego kierowcy.

asp. Andrzej Stolarek

Powrót na górę strony