Aktualności

Potrącił samochodem pieszego i uciekł.

Data publikacji 07.11.2017

Lipscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek późnym popołudniem w miejscowości Krzyżanówka w powiecie lipskim. W wyniku potrącenia przez samochód zginął 59-letni pieszy. Kierujący pojazdem uciekł z miejsca zdarzenia. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj 06.11.br.w miejscowości Krzyrzanówka w gminie Sienno. Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że najprawdopodobniej kierowca volkswagena na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i potrącił prawidłowo idącego pieszego 59-letniego mieszkańca gminy Sienno. Pieszy z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informącje, że potrącony mężczyzna zamarł w szpitalu. Cały czas trwają intensywne poszukiwania w celu ustalenia i zatrzymania sprawcy tego zdarzenia. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sparwcy tego wypadku proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lipsku pod nr tel. 0 48 3784 200 lub z każdą jednostką policji pod nr 997.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Tomasz Krukowski


 

Powrót na górę strony