Aktualności

ŚMIERTELNE POTRĄCENIE ROWERZYSTKI

Data publikacji 08.11.2017

Lipscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego z udziałem rowerzystki. Do potrącenia doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej 747 w miejscowości Jawór Solecki. Niestety 68-letnia kobieta zgineła na miejscu

Wczoraj około 14.15 na drodze wojewódzkiej nr 747 w miejscowości Jawór Solecki doszło do śmiertelnego potrącenia 68-letniej mieszkanki gminy Sienno. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca rowerem kobieta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierszeństwa przejazdu i wjechała w bok ciężarówki. W wyniku doznanych obrażeń rowerzystka poniosła śmierć na miejscu. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Obecny na miejscu prokurator, zdecydował o zabezpieczeniu pojazdów do dalszych badań oraz o przeprowadzeniu sekcji zwłok.  W miejscu wypadku wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia trwały prawie 3 godziny. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w postępowaniu prowadzonym przez lipskich śledczych.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Ostrzegamy także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu na jezdnię.

Asp. Tomasz Krukowski

Powrót na górę strony