Aktualności

„LISTOPADOWY WEEKEND” NA MAZOWIECKICH DROGACH"

Data publikacji 09.11.2017

Przed nami kolejny weekend i wielu kierowców będzie podróżowało po drogach kraju. W związku z przewidywanym nasileniem ruchu, na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących oraz reagować na łamanie przepisów drogowych w ramach trwającej od 10 listopada do 12 listopada akcji „Listopadowy weekend”.Równolegle będą prowadzone również działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego (NURD)

Funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na te wykroczenia, których popełnianie przez kierujących powoduje największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci będą sprawdzać przede wszystkim, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości, czy są trzeźwi, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób oraz czy stan techniczny pojazdów nie stanowi zagrożenia dla osób nimi podróżujących.

W ramach działań NURD policjanci będą zwracać uwagę na używanie przez pieszych elementów odblaskowych po zmroku, poza terenem zabudowanym, na inne wykroczenia popełniane przez pieszych oraz na wykroczenia popełniane przez kierowców na szkodę pieszych.

Celem prowadzonych działań jest eleiminowanie sytuacji zagrażających bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KWP zs. w Radomiu / (K)

Powrót na górę strony