Aktualności

SAMOOBRONA DLA SENIORÓW

W dniu 28.11. br studenci "Uniwersytetu Trzeciego Wieku" z Lipska ćwiczyli samoobronę. Szkolenie przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku .Celem zajęć było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób starszych, a także ich zaktywizowanie ruchowe. Wszyscy zebrani aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

W związku z oczekiwaniami oraz prośbą Prezasa Uniwersytetu Trzeciego Wieku Pani Ireny Bajkowskiej-Kościeleckiej lipska policja prawadzi spotkania mające na celu przygotowanie ludzi w starszym wieku na wszelakiego rodzaju zagrożenia. Do tej pory odbyło się już kilka spotkań teoretycznych w formie warsztatów, podczas których funkcjonariusze policji informowali seniorów o pułapkach oszustów i złodziei oraz zagrożeniach w ruchu drogowym. 
Tym razem zajęcia miały nie tylko charakter edukacyjny. Seniorzy uczestniczyli w szkoleniu z zakresu samoobrony, które przeprowadzili lipscy policjanci: asp. Marek Skorupa – dzielnicowy oraz sierż. szt. Artur Rożek- instruktor z zakresu Taktyki i Techniki Interwencji.
Seniorzy chętnie wzięli udział w szkoleniu, ucząc się taktyk obrony przed ewentualnym zagrożeniem. Pod nadzorem policjantów próbowali samodzielnie i skutecznie zneutralizować napastnika.Wszyscy zebrani aktywnie uczestniczyli w zajęciach, pojawiło się również wiele pytań dotyczących konkretnych sytuacji, między innymi co robić, gdy ktoś kradnie nam telefon bądź torebkę. Szkolenia odbywać się będą cyklicznie raz w tygodniu.

asp. Tomasz Krukowski

Powrót na górę strony