Aktualności

CHCIAŁ UKRAŚĆ CZEKOLADKI I KADZIDEŁKA Z PLEBANII

Data publikacji 01.12.2017

Minionej nocy policjanci z Posterunku Policji w Sienne na gorącym uczynku zatrzymali 36-latka, który włamał się do plebanii. Włamywacz natknął się na gospodarza, od którego zażądał wydania 10 tys. złotych. Za swój czyn odpowie przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Około północy dyżurny lipskiej Policji został powiadomiony przez proboszcza parafii w Siennie, że do plebanii włamał się mężczyzna. Włamywacz miał wejść do mieszkania przez okno. Rabuś od razu zajął się plądrowaniem pomieszczenia. Najbardziej by zainteresowany pudełkiem z czekoladkami oraz kadzidełkami. Gdy proboszcz zaniepokojony hałasem poszedł sprawdzić co się dzieje i wszedł do pomieszczenia został zauważony przez mężczyznę. Wtedy ten zażądał od gospodarza pieniędzy w kwocie 10 tys. złotych. Ksiądz zamknął się przed włamywaczem w salonie skąd powiadomił o całej sytuacji Policję. Tam też oczekiwał na przyjazd mundurowych.

Po chwili na miejscu zjawił się patrol Policji, który zatrzymał w pomieszczeniach plebanii włamywacza. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec powiatu lipskiego. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Obecnie przebywa w policyjnym areszcie. Za nocne włamanie na plebanię, kradzież czekoladek i kadzidełek grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jak się okazuje 36-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

 

Autor: asp. Tomasz Krukowski/AC

Powrót na górę strony