Aktualności

DZIAŁANIA LIPSKIEJ DROGÓWKI PN. „BEZPIECZNE PRZEJŚCIE”

Data publikacji 14.12.2017

W dniu 15 grudnia br. po raz kolejny na drogach powiatu lipskiego policjanci prowadzić będą działania „Bezpieczne Przejście”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych oraz przypomnienie znaczenia znaku „Przejście dla pieszych”, o którym często zapominają kierowcy jak i niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Szczególnym nadzorem objęte zostaną przejścia dla pieszych. Celem działań prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lipsku  będzie poprawa bezpieczeństwa w rejonach przejść dla pieszych.

Funkcjonariusze w sposób zdecydowany będą reagować na wykroczenia kierujących, którzy łamiąc przepisy ruchu drogowego będą zagrażać bezpośrednio bezpieczeństwu pieszych.  Mundurowi zwrócą również uwagę na wykroczenia najczęściej popełniane przez pieszych, takie jak przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i przechodzenie na czerwonym świetle.

Policja apeluje!

Pamiętajmy że jadąc nawet z niewielką prędkością auto nie jest w stanie zatrzymać się w miejscu. Okażmy cierpliwość i nie wchodźmy na przejście dla pieszych wprost przed jadące pojazdy. Zwracajmy uwagę na panujące warunki atmosferyczne, gdyż śliska nawierzchnia, mgła i wcześniej zapadający zmrok wymagają od nas większej koncentracji i zdrowego rozsądku. Jakikolwiek element odblaskowy znacznie poprawia nasze bezpieczeństwo na drodze.

asp. Tomasz Krukowski

Powrót na górę strony