Aktualności

NOWE RADIOWOZY W POWIECIE LIPSKIM

Lipska policja w miniony poniedziałek otrzymała nowe radiowozy. Pojazdy marki Opel Astra wyposażone są w silniki o pojemności 1,6 o mocy 200 koni mechanicznych. Jeden radiowóz oznakowany natomiast drugi to pojazd nieoznakowany.

W miniony poniedziałek na placu apelowym  Komendy Powiatowej Policji w Lipsk odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów służbowych i symboliczne wręczenie kluczyków. 

Komendant Powiatowy Policji w Lipsku mł. insp. Wojciech Brandt złożył podziękowania Staroście Powiatu Lipskiego, Burmistrzowi Miasta i Gminy w Lipsku oraz Wójtom gmin Ciepielów, Chotcza, Solca nad Wisłą, Sienna i Rzeczniowa, którzy współfinansowali zakup radiowozów. Środki na ten cel przeznaczyła również Komenda Wojewódzka Policji z/s w Radomiu oraz Komenda Główna Policji. 


Pojazd oznakowany na co dzień będzie wykorzystywany przez Posterunek Policji w Ciepielowie, natomiast pojazd nieoznakowany trafił do służby kryminalnej. Nowe radiowozy marki Opel Astra  wyposażone w silniki o pojemności 1,6 o mocy 200  koni mechanicznych, które świetnie radzą sobie na ruchliwych drogach.

Na zakończenie uroczystości radiowozy poświęcł Kapelan lipskiej policji Ks.kan. Henryk Jagieło.

Autor asp. Tomasz Krukowski

 

Powrót na górę strony