Aktualności

„BEZPIECZNA DROGA DO CELU” W FERIE"

Data publikacji 11.01.2018

Dla policjantów czas ferii to okres wytężonej pracy. Kontrole pojazdów, trzeźwości kierujących, stanu technicznego autokarów przewożących dzieci, ale też spotkania z uczestnikami zimowisk i ich opiekunami. Podczas spotkań funkcjonariusze drogówki będą przypominać o zasadach bezpieczeństwa w ramach ogólnokrajowej kampanii „Bezpieczna droga do celu”.

Tegoroczne ferie zimowe na Mazowszu rozpoczynają się od 15 do 28 stycznia 2018 roku. Doświadczenia ubiegłych lat wskazują, że można się spodziewać w tym czasie wzmożonego ruchu pojazdów związanego z wyjazdami na zimowy wypoczynek. Dla policjantów będzie to czas wytężonej pracy - kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego pojazdów, zwłaszcza autokarów przewożących dzieci, ale też spotkania z uczestnikami zimowisk i ich opiekunami. Podczas spotkań funkcjonariusze drogówki będą przypominać o zasadach bezpieczeństwa w ramach ogólnokrajowej kampanii „Bezpieczna droga do celu” oraz prowadzonych od 12 stycznia br. działań „Bezpieczne Ferie 2018”.

Do podstawowych zadań policjantów drogówki należeć będzie w tym okresie kontrola autokarów. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego będą sprawdzać ich stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie. Skontrolują kierujących pod kątem trzeźwości i wymaganych od nich dokumentów. Sprawdzą też, czy pasażerowie przewożeni są zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa.

Policjanci z KPP w Lipsku przypominają o możliwości sprawdzenia autokaru przed wyjazdem dzieci na ferie. Wnioski można składać do Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lipsku  na adres:

„Komenda Powiatowa Policji w Lipsku
ul. Spacerowa 31a
Referat Ruchu Drogowego”

lub telefonicznie, pod nr tel. 48  3784 210  lub 46 48  3784 200

Kontrole odbywać się będą w miejscowości Maruszów zatoczka autobusowa ( droga krajowa 79-143,4 km), Ciepielów Stacja Paliw Lenard(droga krajowa 79-121,7 km)

Do tego by podróż dziecka autobusem była bezpieczna, w znacznym stopniu mogą się przyczynić rodzice i opiekunowie. Policjanci przypominają o pewnych zasadach, do których powinni się stosować:

· sprawdź dokładnie przewoźnika -- od kiedy działa firma, na jaką skalę działa, czy zapewnia odpowiednie ubezpieczenie i zastępczy transport w przypadku awarii

· poproś policjantów ruchu drogowego lub funkcjonariuszy ITD o skontrolowanie pojazdu, którym dziecko będzie podróżowało oraz jego kierowcy

· zanim dzieci wyruszą w podróż, policjanci sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wszystkie wymagane dokumenty

· wezwij Policję, jeśli tylko stan techniczny pojazdu (łyse opony, popękane szyby, wyciek oleju) lub zachowanie kierowcy (wyczuwalna woń alkoholu, bełkotliwa mowa) budzą wątpliwości

PROSIMY O OSTROŻNOŚĆ I WZAJEMNY SZACUNEK NA DROGACH WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO a dzieciom i młodzieży oraz rodzinom życzymy UDANEGO ZIMOWEGO WYPOCZYNKU !!!

 

Autor:  KWP zs. w Radomiu/KPP Lipsko

Powrót na górę strony