Aktualności

„Jesteś Widoczny, Jesteś Bezpieczny ” w Krępie Kościelnej."

W dniu 02.12.2016 r., ponad 200 uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Policjanci, strażacy, przedstawiciele Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa oraz w sposób praktyczny pokazywali jak bezpiecznie jeździć na rowerze, jak udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej i zachęcali do noszenia odblasków.

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego.  Do kampanii aktywnie włącza się również policja i straż. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów.

Dla uczniów szkoły, czekał specjalny rowerowy tor przeszkód przygotowany przez pracowników radomskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Strażacy z JRG Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku poprowadzili zajęcia przygotowujące młodzież do udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Po krótkim wprowadzeniu młodzież mogła w sposób praktyczny spróbować podjęcia resuscytacji pod nadzorem strażaków. Natomiast mł.asp.Andrzej Stolarek z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku omówił zagrożenia przedstawione w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”.

Uczestnicy kampanii, oprócz zdobytej wiedzy, otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczni na drogach, a tym samym bardziej bezpieczni.

Uroczystość zaszczycili goście: Komendant Powiatowy Policji w Lipsku – podinspektor. Wojciech Brandt Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku – bryg. Tomasz Krzyczkowski, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu – Dariusz Piątek, Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu – Zbigniew Mazurkiewicz, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Zbigniew Gołąbek oraz gospodarz Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej Grażyna Kulpińska.

asp.Tomasz Krukowski

Powrót na górę strony