Aktualności

POLICJANCI URATOWALI MĘŻCZYZNĘ PRZED ZAMARZNIĘCIEM

Data publikacji 26.02.2018

Mroźniej nocy 25 lutego o godz 2.30 policjanci uratowali życie 27-letniego mężczyzny, który zagubił się w kompleksie leśnym.

W niedzielę po północy policjanci z Lipska zostali powiadomieni, że 27 letni mężczyzna znajduje się w lesie i nie potrafi się z niego wydostać. Mężczyzna ten posiadał przy sobie telefon komórkowy. Interweniujący policjanci nawiązali kontakt telefoniczny z zaginionym, który dotarł już na skraj lasu. Opisał on okolicę, w której się znajduje, dzięki czemu policjanci wytypowali miejsce jego pobytu, gdzie odnaleźli zaginionego.

W rozmowie z nim ustalili, że będąc w Ostrowcu Św. wsiadł do niewłaściwego busa, kiedy zorientował się, że jedzie w złym kierunku wysiadł w miejscowości Lubienia około godz. 17:30. Chcąc dojść do domu udał się pieszo przez las. Klucząc zgubił się i po dziewięciu godzinach w temperaturze -14º C został odnaleziony w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Zawały przez policjantów z Posterunku Policji w Siennie.

Apelujemy do wszystkich, aby podczas spacerów samotnie nie wchodzili w kompleksy leśne, gdyż przy obecnych mrozach, bardzo szybko dochodzi do wychłodzenia organizmu, co może spowodować zgon.

Nie przechodzili obojętnie wobec osób, które potrzebują pomocy np. leżących w parkach. Często mylne jest przekonanie, że jedynym powodem takiego zachowania jest ich stan trzeźwości. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie nie bądźmy obojętni i pomóżmy jej.

Pamiętajmy, że czasami tylko jeden telefon może uratować komuś życie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 997 lub 112.


 

ZPSNiP

 

Powrót na górę strony