Aktualności

PODEJRZANI O POBICIE W RĘKACH POLICJANTÓW

Data publikacji 30.03.2018

Policjanci z wydziału kryminalnego lipskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 30-latka. Funkcjonariusze podczas przeszukania zabezpieczyli też ok. 1000 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej, rewolwer hukowy, amunicje ostra i hukową.

We wtorek lipscy kryminalni w wyniku podjętych czynności zatrzymali podejrzanych (28 i 31 lat) o pobicie 30-letniego mężczyzny. Mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń ciała został przewieziony do szpitala w Lipsku.

W trakcie zatrzymania u jednego z podejrzanych w wyniku przeszukania pojazdu ujawniono dwa kartonowe pudła z zawartością 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, a w schowku rewolwer hukowy. W trakcie dalszych przeszukań pomieszczeń mieszkalnych policjanci zabezpieczyli amunicję ostrą i hukową, krajankę tytoniową oraz kolejne paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy. Według wstępnych wyliczeń szacuje się, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek, skarb państwa straciłaby ok. 17 tys. zł.

 

Wobec obu mężczyzn zastosowano dozory policyjne i zakazy zbliżania się do poszkodowanego. Ponadto jeden z nich odpowie za przestępstwo karnoskarbowe i nielegalne posiadanie amunicji, za co grozi do 8 lat więzienia.

 

AUTOR: sierż. szt. Monika Karasińska

Powrót na górę strony