Aktualności

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "WIELKANOC 2018"

Data publikacji 03.04.2018

Na terenie powiatu lipskiego przeprowadzono działania „Wielkanoc 2018”. Policyjna akcja trwała od 30 marca do 2 kwietnia 2018 roku.

W dniach 30 marca – 2 kwietnia bieżącego roku policjanci ruchu drogowego pracujący w tym okresie na drogach, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów  jak również egzekwowali obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócili na prędkość Warto pamiętać, że szybka jazda niekoniecznie wiąże się z szybszym dotarciem do celu, a może być przyczyną tragedii.

30 marca br. na terenie naszego powiatu policjanci, prowadzili akcję pod nazwą „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość. Podczas jej trwania funkcjonariusze ujawnili 27 kierujących , którzy poruszali się z nadmierną prędkością. Zatrzymali jednego kierującego, który poruszał się z prędkością 108 km/h , tym samym przekroczył prędkość o 58 km/h w terenie zabudowanym.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym,  wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Natomiast kierowanie pojazdem pomimo zatrzymania uprawnień, skutkuje ponownym egzaminem sprawdzającym kwalifikacje kierowcy.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, że poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy siebie i innych na duże niebezpieczeństwo.’

Powrót na górę strony