Aktualności

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Data publikacji 06.04.2018

Policjant z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii wraz z dzielnicowym spotkali się z uczniami klasy IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnegogo w Ciepielowie. Tematem spotkania była cyberprzemoc, bezpieczeństwo w sieci oraz odpowiedzialność karna nieletnich

Policjanci prowadzą intensywne spotkania w szkołach na terenie powiatu, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Tematy, które poruszają podczas spotkań w placówkach oświatowych dotyczą bezpieczeństwa w sieci, zasady korzystania z internetu oraz odpowiedzialności karnej nieletnich.

Funkcjonariusze prowadzący spotkania scharakteryzowali zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśnili, dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. Policjanci radzili, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Przekazali wiele informacji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich ilustrując je odpowiednimi przykładami.

 

sierż. szt. Monika Karasińska

Powrót na górę strony