Aktualności

„KIEROWCO! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH” W LIPSKU

Data publikacji 06.04.2018

Wczoraj (05.04) lipska drogówka przeprowadziła kampanię profilaktyczną skierowaną do kierowców, której celem jest poprawa zachowań w rejonach przejść dla pieszych. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego przypominali kierowcom o ostrożności podczas zbliżania się i przejeżdżania przez przejścia dla pieszych.

Przedszkolaki z Zespołu Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, poświęconych bezpieczeństwu na drodze. Dzieci za pomocą plakatów promowały akcję „Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH!!!” i apelowały do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę zbliżając się do przejścia dla pieszych. Akcja prowadzona była na przejściu dla pieszych w pobliżu szkoły, by zwrócić uwagę na problem bezpieczeństwa dzieci. Pomagali im policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Lipsku.

Piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Potrącenie pieszego przez pojazd prawie zawsze kończy się poważnymi obrażeniami ciała bądź tragedią. Niestety znaczna część takich wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych, a więc tam gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny. Wielu uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie. 

 

sierż. szt. Monika Karasińska

Powrót na górę strony