Aktualności

KOLEJNY KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY ZA NADMIERNĄ PRĘDKOŚĆ W TERENIE ZABUDOWANYM

Data publikacji 13.04.2018

Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i mandaty to sankcje za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wczoraj 12 kwietnia br w miejscowości Maruszów policjanci ruchu drogowego dokonując pomiaru prędkości poruszającego  się w obszarze zabudowanym samochodu osobowwgo stwierdzili, że jego kierowca porusza się z prędkością 111 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 61 km/h. W toku podjętej kontroli policjanci zatrzymali prawo jazdy 56-letniemu mężczyźnie. Oprócz zatrzymania uprawnień kierowca otrzymał mandat karny oraz punkty karne.

Przypominamy, że już od prawie 3 lat obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące piratów drogowych. Na ich mocy policjanci zatrzymują prawa jazdy kierowcom, którzy przekraczaj dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Miejmy zawsze na uwadze, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.

 

sierż. szt. Monika Karasińska

Powrót na górę strony