Aktualności

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Data publikacji 25.04.2018

24 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaworze Soleckim odbyły się eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. W konkursie startowało łącznie 11 drużyn wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach.

Eliminacje rozgrywane były kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych . W każdej startowało 9 drużyn, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach, w których startowały drużyny z całego powiatu radomskiego. Zawodnicy zmierzyli się w kilku konkurencjach:

  • test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz sytuacji na skrzyżowaniach,

  • rowerowy tor przeszkód składający się z dziewięciu przeszkód

  • zaprezentowali swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Założeniem tego przedsięwzięcia jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Powiatowy turniej BRD wpisuje się w działania prowadzone w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W turnieju udział wzięło 6  czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych oraz 5 trzyosobowych drużyn z gimnazjów z terenu powiatu lipskiego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było posiadania karty rowerowej. Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lipsku oceniali dzieci i młodzież pod względem wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, oraz pokonywania toru przeszkód. Rywalizacja była zacięta. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy jak i umiejętności jazdy na rowerze.  

Komisja Sędziowska czuwała nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Po jego zakończeniu wyłoniono zwycięskie drużyny. 

W tej kategorii szkoły podstawowe zwyciężyły drużyny:

I miejsce Pawłowice

II miejsce Chotcza

III miejsce Ciepielów

Kategoria gimnazjalna zwyciężyły drużyny:

I miejsce Ciepielów

II miejsce Pawłowice

III miejsce Rzeczniów

Zwycięzcy z rąk Starosty Powiatu Lipskiego Romana Ochyńskiego, Wójta Gminy Sienno Mariusza Strąka, Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Dariusza Piątka oraz  Komendanta Powiatowego Policji w Lipsku mł. insp. Wojciecha Brandta i Zastępca Komendanta Powiatowego mł. bryg. mgr. Inż. Jarosław Bajor otrzymali nagrody i dyplomy.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach rejonowych.

 

Autor: sierż. szt. Monika Karasińska

 

Powrót na górę strony