Aktualności

BEZPIECZNE ŻYCIE NA ZIEMI – FESTYN SZKOLNY W CIEPIELOWIE

Data publikacji 27.04.2018

Wczoraj w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Ciepielowie odbył się festyn szkolny „Bezpieczne życie na Ziemi”. W trakcie imprezy mundurowi propagowali bezpieczne postawy, szczególnie teraz, tuż przed zbliżającymi się wakacjami.

Spotkanie z policjantami było również okazją do tego, aby dowiedzieć się czegoś więcej o ich pracy i zobaczyć z bliska wykorzystywany przez nich na co dzień sprzęt służbowy. Uczniowie mogli obejrzeć policyjny radiowóz, sprzęt policyjny, a także zapoznać się z pracą policjantów z lipskiej komendy. Dzielnicowy – mł. asp. Arkadiusz Baranowski promował wśród młodzieży aplikację mobilną „Moja Komenda” oraz program „Dzielnicowy bliżej nas”.  Mundurowi omawiali bezpieczne zachowania oraz odpowiadali na pytania uczestników imprezy dotyczące zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Celem wizyty było także uwrażliwienie młodych rowerzystów na bezpieczne zachowanie na drodze, co wpisuje się w założenia ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Nasze działania wsparły zaprzyjaźnione nam służy: Ratownictwo Medyczne, Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna i Nadleśnictwo.

Autor: sierż. szt. Monika Karasińska

Powrót na górę strony