Aktualności

Turniej Turystyczno - Krajoznawczy PTTK „Nasz Region”

Data publikacji 27.04.2018

26 kwietnia br w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku przeprowadzony został Turniej Turystyczno - Krajoznawczy PTTK „Nasz Region” pod nazwą „Nasze drogi do niepodległości”, nawiązując do obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W tegorocznej edycji do rywalizacji turniejowych przystąpili uczniowie gimnazjów z terenu powiatu lipskiego. Wielość zadań spowodowała, że konkurs był naprawdę wymagający. Konkurencje turniejowe oprócz samej wiedzy turystyczno – krajoznawczej wymagały znajomości zasady bezpiecznego podróżowania i poruszania się po drogach publicznych oraz praktycznych zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzielnicowy przeprowadził test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i promował wśród młodzieży aplikację mobilną „Moja Komenda” oraz program „Dzielnicowy bliżej nas”.

W ramach Turnieju drużyny prezentowały wcześniej przygotowaną pracę plastyczną w formie mema pt. "Nasze drogi do niepodległości". W części praktycznej drużyny sprawdzały swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, uczestniczyły w marszu na orientację oraz rywalizowały w rozkładaniu namiotu turystycznego.

Po podsumowaniu wyników ze wszystkich rywalizacji, pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum w Jaworze Soleckim, drugie miejsce - uczniowie Gimnazjum w Ciepielowie, a trzecie – uczniowie z Gimnazjum w Solcu.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na wyższym szczeblu.

 

Autor: sierż. szt. Monika Karasińska

Powrót na górę strony