Aktualności

DZIAŁANIA „TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”

Data publikacji 10.12.2016

W dniach 10 – 21 grudnia policjanci lipskiej drogówki przeprowadzą działania kontrolno -prewencyjne „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na prawidłowe oświetlenie pojazdów.

Prawidłowe oświetlenie pojazdu jest szczególnie ważnym elementem w zakresie dbania o bezpieczeństwo w okresie jesienno-zimowym. Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, a w szczególności pieszych poruszających się po drogach po zmroku.

W okresie jesienno – zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Wtedy właśnie potęgują się negatywne zjawiska niekorzystnie wpływające na proces widzenia, zwłaszcza przy występowaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Od  świtu do zmierzchu światła pełnią jedynie rolę oznaczenia pozycji pojazdu na drodze.

Po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem świateł jest również oświetlenie drogi, i co szczególnie istotne wszelkich nieoświetlonych przeszkód.

Dlatego lipscy policjanci w trakcie działań szczególną uwagę będą zwracać m.in. na: jazdę bez włączonych świateł, używanie ich niezgodnie z obowiązującymi przepisami jak również właściwe ustawienie i zamocowanie reflektorów.

Policjanci będą również dokonywać kontroli w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących korzystania z elementów odblaskowych przez pieszych poza obszarem zabudowanym od zmierzchu do świtu.  

asp. Tomasz Krukowski

Powrót na górę strony