Aktualności

NOMINACJA KLAS MUNDUROWYCH

Data publikacji 30.04.2018

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą ukończyli szkolenie specjalistyczne z zakresu służb mundurowych i otrzymali certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności. To przepustka do skutecznego ubiegania się o przyjęcie do wymarzonych służb.

W ubiegły czwartek 26 kwietnia br na dziedzińcu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą odbyła sie Nominacja klas mundurowych: policyjnych i strażackiej.

Uczniowie otrzymali Certyfikaty ukończenia innowacyjnych przedmiotów: Prewencja Policji i Wybrane zagadnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Uroczystość poprowadził kpt. inż. Sławomir Jabłoński z Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku, który złożył meldunek o gotowości do Nominacji Dyrektorowi Szkoły, panu Marcinowi Węgłowskiemu.

Przy dźwiękach hymnu narodowego została wciągnięta na maszt flaga państwowa.

Maszerując czwórkami uczniowie odebrali Akty Nominacji i Certyfikaty ukończenia trzyletniego szkolenia, wręczone przez Dyrektora mgr. Marcina Węgłowskiego , Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Wojciecha Brandta i Komendanta Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr inż. Tomasza Krzyczkowskiego.

Trzecioklasiści otzrymali nie tylko Certyfikaty, ale również życzenia zdania egzaminów maturalnych oraz pomyślnej rekrutacji do służb mundurowych.

 

Autor: sierż. szt. Monika Karasińska

 
Powrót na górę strony