Aktualności

OBYWATELSKIE UJĘCIE PIJANEGO TRAKTORZYSTY

Data publikacji 28.05.2018

Policjant będąc po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego na terenie gminy Sienno. Jazda kierującego zwróciła uwagę czujnego funkcjonariusza, który uniemożliwił mu dalszej jazdy i przekazał go policjantom z lipskiej komendy. Kierujący ciągnikiem rolniczym miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W sobotę przed południem policjant z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu będąc po służbie, w miejscowości Wyględów gm. Sienno, zauważył ciągnik rolniczy marki FARM-MOT, którego kierujący wykonywał dziwne manewry. Czujny funkcjonariusz dokonał obywatelskiego zatrzymania i powiadomił dyżurnego lipskiej Policji.

Policjant udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu do przyjazdu funkcjonariuszy z komendy policji w lipsku. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. To wykazało, że 46-latek ma ponad 3 promile. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką nawiązką finansową.

 

sierż. szt. Monika Karasińska

Powrót na górę strony