Aktualności

ZWYCIĘZCY WOJEWÓDZKICH ELIMINACJI "POLICJANT SŁUŻBY KRYMINALNEJ 2018" NAGRODZENI POLICJANCI Z LIPSKA

Data publikacji 29.05.2018

W Radomiu i Klwowie odbyły się eliminacje zespołów kryminalistycznych pomiędzy miejskimi i powiatowymi jednostkami Policji garnizonu mazowieckiego. Dziś Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu - insp. Tomasz Michułka nagrodził i pogratulował zwycięzcom.

Zawody odbyły się 23-24 kwietnia i były wojewódzkimi eliminacjami do ogólnopolskiego konkursu "Policjant Służby Kryminalnej 2018". W konkursie uczestniczyli policjanci służby kryminalnej z komend miejskich i powiatowych województwa mazowieckiego. Zmagania trwały przez 2 dni i wzięło w nich udział 28 zespołów. Każda drużyna liczyła 4 osoby i składała się z policjanta dochodzeniowo-śledczego, operacyjno-rozpoznawczego, technika kryminalistyki oraz sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą. W celu zapewnienia prawidłowości przebiegu prac w trakcie zawodów, drużyny podzielono na dwie grupy. Zawody były podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Każdy zespół po zakończeniu części teoretycznej i strzelaniu, miał wyznaczone zadanie do przeprowadzenia oględzin miejsca zdarzenia.

Dziś Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka oraz zastępca insp. Kamil Borkowski nagrodzili i pogratulowali zwycięzcom. W kategorii Policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą i techników kryminalistyki pierwsze miejsca zajęli policjanci z Komendy Powiatowej w Lipsku. Wśród funkcjonariuszy dochodzeniowo-śledczych z najlepszym okazał się policjant wyszkowskiej komendy. Natomiast najlepszym spośród policjantów operacyjno-rozpoznawczych okazał się funkcjonariusz z płońskiej Policji.

W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się reprezentacja z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. To właśnie policjanci z tej jednostki będą reprezentować garnizon mazowiecki w zmaganiach podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się już 5-7 czerwca 2018 w Szkole Policji w Pile.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/AC

Powrót na górę strony