Aktualności

BEZPIECZNY HARCERZ

Data publikacji 29.05.2018

W okresie 11 -27 maja Hufiec ZHP im. Bohaterów Chotczy w Lipsku oraz Centralną Harcerską Szkołę Ratowniczą (HSR) w Warszawie zorganizowali Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w Bąkowej. We współorganizację szkolenia zaangażowali się również Samorząd Województwa Mazowieckiego i Komenda Powiatowa Policji w Lipsku.

Trwający 2 majowe weekendy (11-13 oraz 25-27 maj 2018 r.) Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej zorganizował Hufiec ZHP im. Bohaterów Chotczy w Lipsku oraz Centralna Harcerska Szkoła Ratownicza (HSR) w Warszawie. Uczestnikami szkolenia byli wędrownicy oraz instruktorzy harcerscy nie tylko z terenu powiatu lipskiego, ale również innych regionów Polski.

Szkolenie miało na celu wyrobienie nawyku prawidłowego zachowania świadka zdarzenia, aby pomóc poszkodowanemu do przyjazdu profesjonalnych służb. Kurs składał się z wykładów i pokazów, jednak najwięcej czasu instruktorzy HSR poświęcali na ćwiczenia praktyczne i udzielanie pierwszej pomocy w zainscenizowanych symulacjach. We współorganizację szkolenia zaangażowali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku, którzy omówili szeroko pojęty temat bezpieczeństwa:

- bezpieczeństwo w ruchu drogowym

- bezpieczeństwo w czasie wakacji, bezpieczeństwo nad wodą

- bezpieczeństwo w kontaktach z osobami obcymi

Mundurowi po prelekcji na temat bezpiecznych zachowań rozdali uczestnikom kursu elementy odblaskowe, przypominając o właściwym ich użytkowaniu.

 

sierż. szt. Monika Karasińska

Powrót na górę strony