Aktualności

PODSUMOWANIE „DŁUGIEGO WEEKENDU”

Długi czerwcowy weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało więcej niż zwykle policjantów. Od środy do niedzieli w powiecie lipskim doszło do 1 wypadku, w którym nikt nie zginął, natomiast 1 osoba została ranna. Funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

Podczas minionego długiego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z lipskiej drogówki. Dlatego na trasach wylotowych z miasta można było spotkać więcej niż zwykle patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Od środy do niedzieli, na terenie powiatu lipskiego doszło do 1 wypadku, w którym 1 osoba odniosła obrażenia. Funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

To był już kolejny w tym roku długi weekend na drogach. Ujawniona liczba kierujących pod wpływem alkoholu z jednej strony świadczy o dużej skuteczności i efektywności pracy Policji w walce z nietrzeźwością na polskich drogach, z drugiej strony powinna pobudzać do refleksji, która mówi, że pomimo licznych apeli tylu kierowców zdecydowało się na jazdę na podwójnym gazie.

Policjanci apelują o rozwagę. Jak zwykle najczęstszą przyczyną tragedii są nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Powrót na górę strony