Aktualności

PROMOCJA ZAWODU POLICJANTA NA SIENNIEŃSKIM PIKNIKU KULTURALNYM

Data publikacji 05.06.2018

W niedzielę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku uczestniczyli w Siennieńskim Pikniku Kultury, gdzie promowali zawód policjanta. Policjanci przygotowali stoisko, gdzie osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w Policji mogły zapoznać się z ofertą, jak również sprawdzić się na torze przeszkód.

3 czerwca Urząd Gminy w Siennie i Gminny Ośrodek Kultury w Siennie na placu targowym w Nowej Wsi zorganizowali Siennieński Piknik Kulturalny.  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku przygotowali swoje stanowisko. Wszystkie osoby zainteresowane wstapieniem do służby w policji mogły porozmawiać o pracy mundurowych, jak również poznać warunki jakie musi spełnić kandydat ubiegający sie o to stanowisko. Była to także doskonała okazja aby poznac poszczególne etapy rekrutacji i sprawdzić się na przygotowanym torze przeszkód. Test ten polega na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący – 1min 41 s.

Ponadto policjanci znakowali rowery, co cieszyło sie dużym zainteresowaniem i rozdawali elementy odblaskowe, przypominając jednocześnie o konieczności ich noszenia.

Dzielnicowy mł. asp. Karol Mazurkiewicz zorganizował konkurs dla szkół podstawowych z terenu gminy Sienno pod hasłem "Żyję bezpiecznie unikam zagrożeń". Najmłodsi przygotowali prace plastyczne przedstawiające sposób w jaki można uniknąć zagrożeń życia codziennego. Spotkanie to było okazją do ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród zwycięzcom.

Policjanci przypominają wszystkim osobom zainteresowanym, że rekrutacja do służby odbywa się w sposób ciągły, zatem dokumenty można składać w dowolnym terminie.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat niezbędnych formalności i warunków przyjęć można uzyskać w Komendzie Powiatowej Policji w Lipsku od poniedziałku do piątku  w godzinach od 8:00 – 14:30 tel. 48-3784-230

Informację znajdziecie Państwo również na stronie:

 

http://praca.policja.pl/pwp/rekrutacja

 

sierż. szt. Monika Karasińska

Powrót na górę strony