Aktualności

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO KIEROWCY

Data publikacji 06.06.2018

Godną naśladowania obywatelską postawą wykazała się dwójka mężczyzn podróżujących przez pow. lipski. Widząc niepewną jazdę kierowcy lanosa, szybko zareagowali i pijanemu kierowcy odebrali kluczyki i wezwali Policję.

W poniedziałek wieczorem oficer dyżurny lipskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego. Podejrzenia zgłaszających wzbudził sposób prowadzenia pojazdu przez kierowcę. Kierujący daewoo lanosem wymusił pierwszeństwo przejazdu, a następnie jego jazda sugerowała, że może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna w pewnym momencie gwałtownie zjechał na pobocze drogi i się zatrzymał. Zgłaszający zatrzymali swoje auto i podeszli sprawdzić, co się stało. Gdy od mężczyzny siedzącego za kierownicą wyczuli alkohol zabrali mu kluczyki od auta i powiadomili Policję.

Funkcjonariusze potwierdzili, że zatrzymany mężczyzna jest w stanie upojenia alkoholowego i została mu pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Mężczyzna podczas kontroli posiadał jedynie dowód rejestracyjny pojazdu. Policjanci ustalili, że 35-latek, mieszkaniec gminy Ciepielów nie posiada uprawnień do kierowania.

Pijany kierowca odpowie teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

Postawa obywateli, którzy uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy, jest godna naśladowania. Nie bójmy się reagować i zabrać kluczyki gdy widzimy, że ktoś nietrzeźwy siada za kierownicę pojazdu. Podobnie na drodze, gdy widzimy, że ktoś prowadzi pojazd „wężykiem” nie bójmy się wezwać Policję. 

 

sierż. szt. Monika Karasińska

Powrót na górę strony