Aktualności

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "ALKOHOL NARKOTYKI"

Data publikacji 12.06.2018

W weekend policjanci z lipskiej komendy przeprowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. Eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem tych środków, to jedno z głównych zadań funkcjonariuszy, nie tylko w trakcie działań.

9 czerwca  trwały działania „Alkohol i narkotyki”, które prowadzone były na terenie całego garnizonu mazowieckiego, które rozpoczęły się w sobotę o 6.00 . W ich trakcie 8 funkcjonariuszy skontrolowało 234 osóby pod kątem kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Ujawnili jednego nietrzeźwego kierującego pojazdami mechanicznymi i 2 nietrzeźwych rowerzystów. Nie ujawniono kierujących pod wpływem środków odurzających.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby wykazali się odpowiedzialnością i zrezygnowali z prowadzenia pojazdu po alkoholu. Prosimy pamiętać też o kolejnym dniu po spożyciu alkoholu, gdzie choć możemy się czuć dobrze, to alkohol utrzymuje się w organizmie.

Apelujemy też do innych osób, które nie reagują,  gdy widzą nietrzeźwego za kierownicą. W taki sposób dają ciche przyzwolenie na możliwy, tragiczny w konsekwencji scenariusz wydarzeń.

 

sierż. szt. Monika Karasińska

Powrót na górę strony