Aktualności

DEBATA EWALUACYJNA W LIPSKU

Data publikacji 21.06.2018

Wczoraj w Urzędzie Miasta i Gminy w Lipsku odbyła się debata ewaluacyjna na której podsumowano stan realizacji przyjętych podczas debaty powiatowej wniosków. W spotkaniu z policjantami i samorządowcami wzięli udział przedstawiciele służb, instytucji oraz mieszkańcy powiatu lipskiego.

20 czerwca o godz 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Lipsku rozpoczęła się debata ewaluacyjna poświęcona m.in. podsumowaniu realizacji przyjętych na debacie powiatowej w październiku 2017 r. wniosków.

Komendant Powiatowy Policji w Lipsku, mł. insp. Wojciech Brandt powitał przybyłych gości i wyjaśnił istotę organizacji debat, które są okazją do wymiany informacji między policją, samorządem, a mieszkańcami powiatu.

Komendant Powiatowy Policji w Lipsku przedstawił prezentację multimedialną w której zawarto stan bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu, stan realizacji wniosków, działania priorytetowe dzielnicowych oraz zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas spotkania wyjaśniono jak umieścić zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz omówiono aplikację Moja Komenda.

Dariusz Piątek Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu zachęcał do skorzystania z bezpłatnego szkolenia dla seniorów. Program szkolenia "Kierowca Senior" umożliwi seniorom udoskonalenie umiejętności prowadzenia samochodu w różnych warunkach drogowych.

Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko Jacek Wielorański w swoim wystąpieniu podkreślił dobrą współpracę samorządów z policją i przedstawił plan modernizacji drogi krajowej 79 na przyszłe lata.

Debatę podsumował Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Wojciech Brandt, który podziękował władzom samorządowym za sumienne wykonywanie swoich obowiązków oraz wyraził przekonanie, że dzięki współpracy wszystkich służb, na terenie powiatu lipskiego będzie bezpieczniej.

 

sierż. szt. Monika Karasińska

Powrót na górę strony