Aktualności

BEZPIECZNE WAKACJE 2018 NA MAZOWIECKICH DROGACH

Data publikacji 22.06.2018

Już dzisiaj uczniowie i studenci oficjalnie zakończyli kolejny rok szkolny oraz akademicki. Jest to moment podsumowania i zwieńczenia całorocznej nauki, ale także początek wakacji szkolnych, które dla młodych ludzi nierozłącznie kojarzą się z letnimi wyjazdami, wypoczynkiem oraz przygodą. Jest to również okres letniego, urlopowego wypoczynku dla milionów Polaków, którzy całymi rodzinami lub indywidualnie będą przemieszczać się po terenie naszego kraju do miejsc planowanego wypoczynku.

Jeśli planujemy podróż samochodem, sprawdźmy wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w aucie powinna znajdować się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy, ale warto też zadbać o inne przedmioty, takie jak apteczka czy kamizelka odblaskowa. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o drogach alternatywnych. Dzięki temu, w przypadku utrudnień na drodze, spowodowanych pracami drogowymi czy zdarzeniem drogowym, będziemy mogli pojechać inną drogą.

Równocześnie dla mazowieckiej Policji okres wakacyjno-urlopowy, który w tym roku przypada w terminie od dnia 22 czerwca do dnia 2 września, będzie okresem wytężonej pracy, wymagającym właściwego zaplanowania, przygotowania oraz podejmowania adekwatnych działań i przedsięwzięć na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, tak osobom korzystającym z wypoczynku i przemieszczającym się w tym celu po kraju, jak również tym wszystkim, którzy w tym czasie pozostaną w miejscu swojego zamieszkania.

W okresie wakacji obowiązują ograniczenia poruszania się po drogach niektórych pojazdów

w piątki: od godziny 18:00 do godz. 22:00,

w soboty: od godziny 8:00 do godz. 14:00,

w niedziele: od godziny 8:00 do godz. 22:00,

oraz w dniach:

14.08 – od godziny 18:00 do godz. 22:00,

15.08 – od godziny 8:00 do godz. 22:00.

Działania podejmowane przez Policję, będą w szczególności ukierunkowane na zapobieżenie wystąpienia sytuacji
niebezpiecznych, zagrażającej życiu i zdrowiu, a także mieniu obywateli.

Apelujemy o rozważną i bezpieczna jazdę, oraz partnerstwo na drogach.

„CHROŃ ŻYCIE NA MAZOWIECKICH DROGACH”

Powrót na górę strony