Aktualności

OBYWATELSKA POMOC PRZY ZATRZYMANIU PIJANYCH KIERUJĄCYCH

Data publikacji 25.06.2018

Odpowiednia i szybka reakcja świadków, informacja na Policję, a w efekcie zatrzymanie nietrzeźwych kierujących stwarzających ogromne zagrożenie na drodze. W ostatni weekend lipscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców.

W sobotę po godzinie 13 dyżurny lipskiej komendy Policji otrzymał informację, że z przed sklepu na terenie gminy Sienno wyjechał nietrzeźwy kierujący pojazdem marki Volkswagen Golf. Policjanci  zatrzymali do kontroli drogowej wskazany pojazd, którego kierującym okazał się 43-letni mieszkaniec naszego powiatu, a badanie na stan trzeźwości wykazało, że ma prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny przykład obywatelskiej postawy dzięki której pijany kierowca został wyeliminowany z ruchu miał miejsce wczoraj wieczorem. Patrol ruchu drogowego otrzymał informacje od dyżurnego komendy, że w jednej z miejscowości gminy Ciepielów doszło do ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierowcy. 19-letnia mieszkanka naszego powiatu zauważyła pojazd, który podczas wykonywania manewru omijania zaparkowanego samochodu uderzył w niego i odjechał. Kobieta udała się za odjeżdżającym sprawcą kolizji po czym zatrzymała go. Od sprawcy kolizji była wyczuwalna silna woń alkoholu, dlatego zgłaszająca zabrał mu kluczyki i wezwał Policję. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się  63-letni mieszkaniec gm. Ciepielów. Badanie na stan trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obaj odpowiedzą teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości przed sądem, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Apelujemy do kierowców aby byli odpowiedzialni i nie wsiadali za kierownice pod wpływem alkoholu! Pamiętajmy, że nawet  niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii na drodze.

Cieszy natomiast fakt,  że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy widząc podejrzane manewry kierujących reagują i informują policję dzwoniąc na numer 997 lub 112

Widzisz? Reaguj! Nietrzeźwi kierujący to potencjalni zabójcy na drogach.

 

sierż. szt. Monika Karasińska

Powrót na górę strony