Aktualności

„ MAJOWY WEEKEND 2019” - PODSUMOWANIE

Data publikacji 07.05.2019

Lipska policja podsumowała długi majowy weekend na drogach powiatu. Pomimo policyjnych apeli o ostrożność i rozsądek nie zabrakło piratów drogowych i nietrzeźwych kierujących. Majówkowy bilans na drogach to 1 wypadek, 8 kolizji drogowych oraz 96 mandatów.

Przez ten cały okres policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących na wypoczynek. Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, obowiązku korzystania  z pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdów oraz kontrolowali stan trzeźwości kierujących. 

Działania były przeprowadzone na terenie garnizonu mazowieckiego od wtorku rano (30 kwietnia) do późnych godzin niedzielnych (05 maja). Do działań na terenie powiatu lipskiego zaangażowano łącznie 122 funkcjonariuszy. W trakcie działań funkcjonariusze odnotowali 1 wypadek, 8 kolizji drogowych oraz zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących, wśród nich było 2 rowerzystów.

W niedzielę   w miejscowości Śląsko policjanci zatrzymali do kontroli drogowej, kierującego pojazdem Fiat Seicento. Jak się okazało  39-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego, w organizmie miał niemal 2,5 promile w wydychanym powietrzu, mężczyzna nie posiadał również wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami.  O jego dalszej karze zadecyduje sąd.

 Podczas tegorocznego „długiego majowego weekendu” na terenie powiatu lipskiego policjanci nie odnotowali poważnych zdarzeń kryminalnych.

Apelujemy, by ruszając w drogę zadbać o stan techniczny pojazdu i o to, aby w podróż udawać się wyspanym i wypoczętym. Należy również pamiętać, że bez względu na to, jakim pojazdem się poruszamy, nigdy nie wsiadajmy po alkoholu, każda ilość wypitego alkoholu zmniejsza naszą koncentrację i jest zagrożeniem na drodze nie tylko dla nas samych, ale też i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony