Aktualności

ZATRZYMANI Z NARKOTYKAMI

Data publikacji 15.05.2019

Lipscy policjanci w weekend na terenie gminy Solec i Lipska zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy posiadali środki odurzające.

W sobotę czynności służbowe podjęte przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lipsku doprowadziły do zatrzymania i kontroli pojazdu na terenie gminy Solec nad Wisłą. W trakcie kontroli u kierującego Audi ujawniono i zabezpieczono w sumie 48 gramów amfetaminy, marihuany i innych środków odurzających. W związku z podejrzeniem kierowania przez 23-latka pojazdem pod wpływem środków odurzających pobrano od niego krew do badań.

Funkcjonariusze dotarli również do mieszkańca gminy Lipsko ponieważ podejrzewali, że on również może posiadać narkotyki. Okazało się, że w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, zabezpieczono u 22-latka 0,27 gramów marihuany.

Teraz obaj odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Przestępstwo posiadania środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku posiadania znacznej ilości tych środków zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Monika Karasińska

 

Powrót na górę strony