Aktualności

DZIAŁANIA „TRUCK & BUS”

Data publikacji 16.05.2019

W środę (15.05) lipska drogówka po raz kolejny przeprowadziła działania „Truck&Bus”. Policjanci przede wszystkim sprawdzali stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących i dokumenty wymagane przepisami ustawy o transporcie drogowym. Celem działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w transporcie drogowym podczas przewozu osób i rzeczy.

Po raz kolejny 15 maja 2019 roku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Lipsku przeprowadzili działania TRUCK & BUS, które ukierunkowane są na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem przewozu drogowego rzeczy.

Transport drogowy jest jednym z najbardziej rozwijających się sposobów przewożenia ładunków i towarów w krajach Unii Europejskiej. Blisko 60% wszystkich towarów jest transportowanych tirami. Niesie to za sobą szereg zagrożeń w ruchu drogowym, szczególnie na drogach województwa mazowieckiego, przez teren którego biegną główne szlaki transportowe ze wschodu na zachód oraz z północy na południe.

Funkcjonariusze skupili się także na ujawnianiu wszelkich wykroczeń, jakich dopuszczają się kierowcy ciężarówek. Zwrócili również uwagę, czy nie popełniają oni przestępstw celno-akcyzowych.

 

mł. asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony