Aktualności

IPOWSKI TURNIEJ STRZELECKI W PAPROTNI

Data publikacji 27.05.2019

Policjanci z Lipska wygrali turniej strzelecki zorganizowany przez Region IPA Radom i Fabrykę Broni "Łucznik" Radom na strzelnicy w Paprotni. Srebro przypadło policjantom z Sierpca, a brąz drużynie z KMP w Siedlcach.

W ubiegłym roku Region IPA Radom nawiązał kontakt z zarządem Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu Sp. z o.o. - członkiem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Policjanci mieli pomysł na wspólne zorganizowanie turnieju strzeleckiego. Do udziału w ipowskiej imprezie chciano ściągnąć policjantów w dzień powszedni, w ramach służby. Miała to być okazja do doskonalenia umiejętności strzeleckich, ale i zachęta do wstępowania w szeregi IPA. Przedstawiciele Fabryki Broni chętnie przystali na propozycję. Włączyli się w organizację zawodów m.in. poprzez dostarczenie kilku rodzajów broni i amunicji.

Imprezę objął patronatem honorowym Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu - insp. Tomasz Michułka, dzięki przychylności którego do udziału w turnieju zaproszono drużyny z komendy wojewódzkiej oraz wszystkich 28 komend miejskich i powiatowych garnizonu. W miniony piątek na strzelnicy „Cel” w Paprotni stanęło w szranki 17 trzyosobowych drużyn. Policjanci strzelali z pistoletu Walther P-99, pistoletu maszynowego Glauberyt oraz karabinka Grot. Utrudnieniem było losowanie rodzaju broni, z której strzelał zawodnik oraz sportowy charakter strzelania - odmienny od strzelań programowych realizowanych przez policjantów w ramach doskonalenia zawodowego.

Dla oczekujących na wejście na linię ognia udostępniono kręgielnię. Sztab zawodów mieścił się w hotelu „Kuźnia Napoleońska”, który posiada status obiektu rekomendowanego przez IPA. Tu Fabryka Broni zorganizowała stanowisko promocyjne, udostępniając policjantom do przetestowania „na sucho” karabinek reprezentacyjny Grot z bagnetem, pistolety P-99 i PR 15 (VIS 100), wiatrówkę FB Eagle, karabinki Grot w wersji C16 FB, SKBW, MSBS bezkolbowy z i bez granatnika.

Zawodnicy walczyli o medale oraz puchary i nagrody rzeczowe: Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu (1 miejsce), Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu Sp. z o.o. (2 miejsce) oraz Przewodniczącego Regionu IPA Radom (3 miejsce). Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki.

W rywalizacji najlepsi okazali się policjanci z KPP w Lipsku, srebro przypadło komendzie powiatowej z Sierpca, a brąz drużynie z KMP Siedlce.

Pierwsze tego rodzaju zawody pokazały, że warto myśleć o kolejnych edycjach. Zdobyto doświadczenie, które niewątpliwie przełoży się na jeszcze lepszą organizację imprezy.

Za pomoc w organizacji mistrzostw organizatorzy dziękują szefowi mazowieckiego garnizonu Policji, jak i Fabryce Broni, Wojciechowi Trzcińskiemu - właścicielowi „Kuźni Napoleońskiej”, Jackowi Tarce - szefowi strzelnicy „Cel” oraz wspierającym działalność IPA: Jolancie Sowie, Dariuszowi Kulikowi, a także firmie Deltamed Radom i sponsorowi nagród rzeczowych - firmy Philipiak Milano.

Autor: podinsp. Krzysztof Kapturski

  • IPOWSKI TURNIEJ STRZELECKI W PAPROTNI
  • IPOWSKI TURNIEJ STRZELECKI
  • IPOWSKI TURNIEJ STRZELECKI
  • IPOWSKI TURNIEJ STRZELECKI
  • IPOWSKI TURNIEJ STRZELECKI
Powrót na górę strony