Aktualności

"TRZEŹWOŚĆ W PRZEWOZIE OSÓB” – PODSUMOWANIE

Data publikacji 28.05.2019

Policjanci lipskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie osób" kontrolując trzeźwość kierowców. Sprawdzali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, taksówkami i pojazdami nauki jazdy. W sumie skontrolowano 87 kierowców - 1 nietrzeźwy kierujący.

Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierujących, którzy trudnią się przewozem osób. Wszystko, aby wyeliminować z ruchu drogowego kierujących będących pod wpływem alkoholu, bądź narkotyków. Szczególnym celem działań było ujawnianie nietrzeźwych kierujących wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Funkcjonariusze chcą uświadomić kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. W akcji wykorzystane zostały urządzenia i testery służące do wykrywania substancji odurzających w organizmie.

Mundurowi skontrolowali stan trzeźwości 87 kierujących. Ujawniono 1 nietrzeźwego kierującego.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

 

mł. asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony