Aktualności

TURNIEJ TURYSTYCZNO - KRAJOZNAWCZY PTTK „NASZ REGION”

Data publikacji 31.05.2019

Dziś w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku przeprowadzony został Turniej Turystyczno - Krajoznawczy PTTK „Nasz Region” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu lipskiego.

Do rywalizacji turniejowych przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu lipskiego. Wielość zadań spowodowała, że konkurs był naprawdę wymagający. Konkurencje turniejowe oprócz samej wiedzy turystyczno – krajoznawczej wymagały znajomości zasady bezpiecznego podróżowania i poruszania się po drogach publicznych oraz praktycznych zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach programu „Na drodze – Patrz i słuchaj” policjanci z Zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii przeprowadzili test wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Mundurowi przypomnieli jakie zagrożenia czyhają na pieszych, tj. na przejściach, przechodzeniem w miejscach niedozwolonych, chodzenie nieprawidłową stroną drogi i korzystanie z telefonów w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych.

W ramach Turnieju drużyny prezentowały wcześniej przygotowane legendy w związku z obchodami 15-lecia „Szlaku żółwia i dinozaura”. W części praktycznej drużyny sprawdzały swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz uczestniczyły w marszu na orientację.

Po podsumowaniu wyników ze wszystkich rywalizacji, pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kochanówce, drugie miejsce - uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pawłowicach, a trzecie – uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krępie Kościelnej.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na wyższym szczeblu.

 

Autor: mł. asp. Monika Karasińska

  • test wiedzy z ruchu drogowego
    test wiedzy z ruchu drogowego
  • udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej
    udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej
  • omówienie zasad turnieju
    omówienie zasad turnieju
Powrót na górę strony