Aktualności

STRACILI PRAWO JAZDY, ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI W OBSZARZE ZABUDOWANYM

Data publikacji 10.06.2019

Lipscy policjanci zatrzymali kolejne prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Apelujemy do kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę.

Kolejne dwa prawa jazdy  funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Lipsku zatrzymali w niedzielę w miejscowości Maruszów i Wygoda, gdzie od pewnego czasu zaznaczone są punkty na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa o przekraczaniu prędkości.

Około godziny 16.00 w miejscowości Maruszów g. Lipsko zatrzymali do kontroli drogowej 30-letnią kobietę, która przekroczyła prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kierującej  zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz nałożony mandat karny. 

Dosłownie kilkanaście minut później w miejscowości Wygoda w g. Sienno funkcjonariusze zatrzymali kolejnego kierowcę, który poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 103 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. 19-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, na okres 3 miesięcy, a ponadto został ukarany mandatem karnym za przekroczenie prędkości.

Wszystkim kierującym po raz kolejny przypominamy!!! Przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy, jeżeli kierujący w tym czasie po raz kolejny zostanie zatrzymany do kontroli, czas zatrzymanego prawa jazdy wydłuża się do 6 miesięcy, jeżeli zbagatelizujemy to i zostaniemy w tym czasie po raz kolejny zatrzymani do kontroli, organ wydający prawo jazdy cofa uprawnienia.

 

Autor: mł. asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony