Aktualności

DZIAŁANIA „BRD LOKALNIE-TRZEŹWOŚĆ I ROWERZYŚCI”

Data publikacji 24.01.2020

Jazda rowerem to czysta przyjemność i jak dowiedziono, mnóstwo korzyści dla zdrowia. Nie należy jednak zapominać, że rowerzysta to również uczestnik ruchu drogowego. A na dodatek najbardziej narażony na skutki zdarzeń drogowych. Tak jak każdy uczestnik, rowerzysta ma określone przywileje i idące za tym obowiązki, o których należy pamiętać podczas rowerowych przejażdżek.

W dniach 25 i 26 stycznia 2020 roku funkcjonariusze przeprowadzą działania pn„ BRD LOKALNIE-TRZEŹWOŚĆ I ROWERZYŚCI”.  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lipsku zwrócą uwagę na najbardziej zagrożone drogi w naszym powiecie, będą podejmować działania mające na celu wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań, które mogłyby doprowadzić do zdarzeń z udziałem rowerzystów, jak również będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących samochodami oraz jednośladami.  

Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Rowerzysta, jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, doznaje bardzo poważnych obrażeń, często skutkujących kalectwem albo nawet śmiercią. Natomiast samo uczestnictwo w wypadku drogowym może powodować uraz do końca życia.

asp. Andrzej Stolarek 

Powrót na górę strony