Złożyli kwiaty pod pomnikiem Kazimierza Młodzianowskiego - Aktualności - KPP w Lipsku

Aktualności

Złożyli kwiaty pod pomnikiem Kazimierza Młodzianowskiego

Data publikacji 30.07.2020

Komendant Powiatowy Policji w Lipsku mł. insp. Wojciech Brandt złożył kwiaty pod pomnikiem Kazimierza Młodzianowskiego (pierwszego) Głównego Komendanta Policji Komunalnej i Milicji Ludowej.

29 lipca 1880 roku w Woli Soleckiej urodził się Kazimierz Młodzianowski herbu Dąbrowa. Przypadająca w tym dniu 140 rocznica urodzin Kazimierza Młodzianowskiego, który w dniu 11 kwietnia 1919 roku przez Naczelnika Państwa  Józefa Piłsudskiego mianowany został Głównym Komendantem Policji Komunalnej i Milicji Ludowej. W szczególności powierzono mu przeprowadzenie reorganizacji Policji Komunalnej i Milicji Ludowej.

W maju 1926 roku  Kazimierz Młodzianowski, otrzymał nominację na stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych. Usprawnił pracę w ministerstwie i administracji państwowej. Przygotował również procedury nakładania mandatów i dokonał reorganizacji Policji Państwowej.

Komendant Powiatowy Policji w Lipsku mł. insp. Wojciech Brandt w asyście policjantów Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lipsku  złożyli kwiaty pod pomnikiem Kazimierza Młodzianowskiego w Solcu nad Wisłą w dniu jego urodzin.

Autor:

st. asp. Andrzej Stolarek

Powrót na górę strony