Aktualności

Odpowie za handel podrabianymi telefonami.

Data publikacji 07.03.2017

W niedzielę 5 marca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku zatrzymali 35 letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który na aukcjach internetowych oferował do sprzedaży telefony komórkowe o podrobionych znakach towarowych. Za te przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

35 latek na swoich aukcjach zamieszczał oferty sprzedaży telefonów w atrakcyjnej cenie około 2000 złotych za sztukę, gdzie wartość rynkowa telefonu wynosi około 3000 złotych. Celem uwiarygodnienia swojej osoby oraz przekonania potencjalnego nabywcy co do oryginalności oferowanych produktów w opisie aukcji zamieszczał informację, że telefon został nabyty w firmowym salonie sieci jednej z sieci telefonii komórkowej co miła potwierdzać faktura zakupu. W rzeczywistości nieświadomy klient otrzymywał podróbkę aparatu o wartości rynkowej około 500 złotych pozbawiony szeregu funkcji oryginalnego produktu. Ponadto sprawca wręczał klientom sfabrykowane przez siebie fakturę VAT, gdzie widniały fikcyjne dane nabywcy fikcyjne dane pracownika firmowego salonu.

Funkcjonariusze nawiązali kontakt z oszustem, który zamiesił kolejną ofertę dotyczącą sprzedaży telefonu komórkowego, który różnił się od oryginału tylko kolorem.

Niczego nie świadomy oszust przyjechał na spotkanie z policjantami w niedzielne popołudnie w okolice pawilonów handlowego, gdzie został zatrzymany. Przedmiotem transakcji był telefon komórkowy z podrobionym lego znanego producenta telefonów komórkowych. Policjanci zabezpieczyli kilka kart telefonicznych różnych operatorów, zewnętrzne nośniki pamięci zawierające sfabrykowane faktury VAT, telefony komórkowe, laptop.

Oszukanych zostało wiele osób, które nieświadomie dokonało zakupu podrobionych telefonów. Za te przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

mł. asp. Andrzej Stolarek

Powrót na górę strony