Aktualności

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PASY

Data publikacji 13.03.2017

15 kierujących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa zatrzymali lipscy policjanci w czasie piątkowych i niedzielnych działań „Pasy”, które przeprowadzono na terenie powiatu lipskiego.

Celem działań było egzekwowanie od kierujących i pasażerów obowiązku jazdy w prawidłowo zapiętych pasach bezpieczeństwa, stosowania fotelików do przewozu dzieci oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego konieczności stosowania pasów bezpieczeństwa.

W działaniach wzięło udział 23 policjantów, którzy skontrolowali 66 samochodów i ujawnili 33 naruszenia przepisów. Znaczy to, że aż połowa kontroli skutkowała ujawnieniem wykroczenia popełnionego przez kierujących lub pasażerów pojazdów. W tym za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa lub nieprawidłowe przewożenie dzieci 15, co stanowi niemal 45% spośród wszystkich ujawnionych wykroczeń.

Z uwagi na fakt, że duża liczba osób korzystających z pojazdów nie używa pasów bezpieczeństwa działania ukierunkowane na ujawnianie powyższych wykroczeń będą prowadzone w dalszym ciągu.

 

Powrót na górę strony