Niebezpieczny weekend na drogach powiatu lipskiego. - Aktualności - KPP w Lipsku

Aktualności

Niebezpieczny weekend na drogach powiatu lipskiego.

Data publikacji 14.09.2021

Ostatni weekend dla policjantów lipskiej komendy był bardzo pracowity. Ujawnili nietrzeźwych kierujących poruszających się po drogach naszego powiatu.

W sobotę po godzinie 23 w miejscowości Siekierka policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW, którym kierował 17-latek. Jak się okazało kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi a ponadto jak wykazała kontrola trzeźwości miał blisko 2 promile alkoholu we krwi. Pojazdem podróżowały z nim dwie niepełnoletnie osoby (15 i 17lat).

Następnego dnia w miejscowości Praga Górna o godz 18 doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki Peugeot nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i przy gwałtownym hamowaniu zjechał na pobocze i doprowadził do dachowania pojazdu.  40-letni kierujący z dwójką pasażerów zostali przewiezieni do szpitala. Jak się okazało kierujący miał 2,75 promila alkoholu we krwi.

W poniedziałek o godz 10 w miejscowości Wielgie doszło do kolejnego wypadku z udziałem nietrzeźwego kierującego. 69-letni mężczyzna na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad motorowerem i doprowadził do jego wywrócenia. Kierujący wraz z pasażerem trafili do szpitala. Kierującego przebadano na stan trzeźwości i jak się okazało miał blisko 1,5  promila alkoholu we krwi.

Tego samego dnia ok godz 12 w miejscowości Chotcza Dolna kierujący ciągnikiem rolniczym nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci podjęli próbę zatrzymania kierującego, ale ten zbiegł z miejsca porzucając ciągnik. W krótkim pościgu został jednak zatrzymany. Jak się okazało był nim 33-letni mężczyzna który miał ponad 3 promile alkoholu. Ponadto prowadził ciągnik rolniczy pomimo orzeczonego wobec niego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości ale także nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Przypominamy! Niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo. Za zignorowanie sygnałów nakazujących zatrzymanie pojazdu i kontynuowanie jazdy, kierowcy grozić może kara nawet do 5 lat więzienia.

Chwilę po godz 16 w Lipsku został zatrzymany kolejny kierujący motorowerem, który prowadził pojazd pomimo obowiązującego go zakazu sądowego.

Apelujemy o rozsądek za kierownicą. Kierowanie autem pod wpływem alkoholu jest przestępstwem i grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii.

Powrót na górę strony